PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1394}
6,9 82 810
ocen
6,9 10 1 82810
6,5 15
ocen krytyków
Przyczajony tygrys, ukryty smok
powrót do forum filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok

Szukam jednego filmu o podobnej tematyce i podobnymi schematami :-)

Miałem urywki na VHS z niemieckiego programu PRO 7 :-) Może ktoś pomoże ustalić mi tytuł tej mordobitki kung fu :-) Nie pamiętam czy grali tam znani aktorzy z chińskich produkcji bo dawno to było (ok rok 1997)

Zaczynamy i wymienię tutaj kilka scen:

1. Jakaś kobieta nawalała swoimi "rękawami" (!) które się rozciągały na kilka metrów! Z taką siłą że pękały drewniane belki i jakiś fighter dostał w klatę to odleciał na kilka metrów :-)

2. Pewien dzieciak dostał serię srebrnych kulek (ochronił się mieczem aż poszły iskry ale kulka uderzyła z takim impetem że przebiła ostrze miecza na wysokości twarzy i wybiła oko i utkwiła w oczodole (krew pociekłaciekła)

3. Finałowa scena to pojedynek dwóch osób na palach (potem rozlała się jakaś ciecz łatwopalna i walka odbywała się nad płomieniami - oczywiście styl kung fu z mnóstwem przechwytów i bloków . . .

Temat obserwuję i poczekam nawet kilka lat na odpowiedź hehe Zapodajcie linki, tytuły lub screeny :-)

ocenił(a) film na 10
Michal1992

jak dowiesz sie co to za fil to daj znac ok:D moze byc na gadu 5390952 mze sie jeszcze jakimis fajnymi filmami wymienimy:D

ocenił(a) film na 10
Michal1992

jak dowiesz sie co to za fil to daj znac ok:D moze byc na gadu 5390952 mze sie jeszcze jakimis fajnymi filmami wymienimy:D

KonradJS2

Film ten to Człowiek Małpa-Jet LI-Iron Monkey możesz go obejrzeć na AllOnlain za darmo

użytkownik usunięty
Michal1992

http://www.filmweb.pl/Film?id=31867 nie jestem pewien czy chodzi o ten film
ale właśnie ten film mi się kojarzy z kobietą z dlugimi rekami ;)

ocenił(a) film na 10

oo tego filmu to akurat mam 3 częsci o ile dobrze pamiętam;]

ocenił(a) film na 8
KonradJS2

Witam ja też poszukuję jednego tytułu starego filmu kung fu i prosił bym o pomoc.
jeden młody mistrz kung fu poszedł do jakiejś świątyni by pokonać starego mistrza z długimi włosami i siwą brodą, ale przegrał, wrócił do domu i trenował przez 10 lat a jego syn ćwiczył z matką styl dla dziewczyn, koledzy się z niego śmiali.
potem ojciec poszedł znowu stoczyć pojedynek ale pregrał i zginą.
syn postanowił się zemści. zaczą ćwiczyć kung fu ojca.
ale mu nie szło. poszedł na walkę i wygrał bo zaczą walczyć stylem dla kobiet.
pamiętam też okłatkę kasety vhs.
był tam wojownik kung fu i metalowa postać człowieka z kuleczkami w środku na której ćwiczyli kung fu. jeśli jesteście w stanie mi pomuc to był bym wdzięczny...

ocenił(a) film na 6
tajfun6

poszukaj w anglojęzycznym internecie filmy o stylu wing chun (wing tsun)

ocenił(a) film na 7
tajfun6

Trochę z opóźnieniem, ale właśnie trafiłem na Twój post ;) Masz już tytuł filmu którego szukałeś? Fabuła którą przytoczyłeś to standard w tamtym okresie i dla tego typu filmów ale kojarzę manekina ;)
Jak jeszcze nie znalazłeś tytułu to mogę sprawdzić. Na pewno główną rolę grał Jackie Chan. Tam był wątek chyba księgi pięści ;)

ocenił(a) film na 7
JustynOryg

Tak na szybko przejrzałem Filmografię J. C bo oglądałem z nim niemal wszystkie filmy.
Musisz sprawdzić na jakiejś stronce z filmami online bo nie mam teraz czasu ale wydaje mi się że to ten:
http://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99%C5%9B%C4%87+smoka-1979-142335
;)

ocenił(a) film na 8
JustynOryg

oj na 100%
nie występował tam J.Ch.
bo też prawie wszystkie filmy z nim widziałem
typowy film kung fu
najbardziej zapamiętałem
teko żelaznego manekina do ćwiczeń z kulkami w środku
nie wiem ale jak udeżał chyba w odpowiednie miejsca to kulki wypadały
kung fu ojca uczył się z książki ale mu nie szło...
Nie wiem czy go znajdę alewciąż szukam

Szukam też jeszcze jednego filmu
też kung fu
z tamtych czasów kojaże tytuł
człowiek z żelaznym łańcuchem
Ale wpisywałem go i nic nie znalazłem
jakiś wojownik walczył właśnie żelaznym łańcuchem
pamiętam że pod koniec jego tzw pomocniczka
zapytała się czy zabił tam jakiegoś gościa
on powiedział że tak
i ona chyba go zraniła i umierał
bo ten gościu był jej ojcem
byłateż scena przy jakiejś studni otoczone miejsce było murem
byli też tam łucznicy co zabili kilku wojowników nawet był krwawy moment i znikł kolor jak w klil bill;u

ocenił(a) film na 8
tajfun6

Pierwszy film, którego szukasz (z żelaznym manekinem) to "Mściciele z klasztoru Shaolin" (1977): http://www.filmweb.pl/film/Mściciele+z+klasztoru+Shaolin-1977-142080
Drugi film to "The Convict Killer" (aka "Iron Chain Assassin") z 1980 roku: http://www.filmweb.pl/film/Cha+chi+nan+fei-1980-157805

ocenił(a) film na 8
Nakf

Dziękuję bardzo dokładnie o te filmy mi chodziło
Widzę że są jeszcze koneserzy i znawcy starych dobrych filmów kung fu :)

Nakf

Witam a czy ktoś pamięta stary film King fu gdzie jest jedna scena jak główny bohater stoi na drzewie próbują go zestrzelić strzałami z łuków a on zaplątuje stopy o korzenie na gałęzi i zaczyna się obracać a oni nie mogą go trafić bo strzały się odbijają lata temu ciężko sobie coś więc przypomnieć chętnie bym prosił o pomoc może ktoś kojarzy?

tajfun6

Zemsta uczniów klasztoru shaolin;mam go ;509423107

Michal1992

Ten film to "Dom latających sztyletów" ;D

ocenił(a) film na 10
jammin12

no gdzie! oglądałeś w ogóle latające sztylety?:p

Michal1992

Cos mi sie kojazy ze starym filmem ktory za prl widzialem w kinie. czy metalowymi kulkami rzucali tam dosc czesto?

El_Draque

a ja szukam filmu o siwym dziadku co rzucał czymś podobnym do frisby aż urywało nogi z tego co pamietam byl ubrany na bialo i mial dluga siwa brode byla tez taka scena ze jeden facet drugiemu wyrwal chyba brodawke z brzucha mialem kiedys ten film na vhs moze ktos pamieta tytul

ocenił(a) film na 8
Michal1992

Może to ten?

http://www.filmweb.pl/film/Du+bi+quan+wang+da+po+xue+di+zi-1975-157681 (Mistrz latającej gilotyny, lub Jednoręki bokser vs. Latająca gilotyna)

Michal1992

Bez wątpienia była to Żelazna małpa, wszystko się zgadza:
http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBelazna+ma%C5%82pa-1993-31863

Michal1992

Też się przyłączę z pytaniem, a nawet dwoma ;)
1. Młody następca tronu (który zresztą podstępnie zdobył) dostaje baty i udaje się do klasztoru Shaolin i tam incognito przechodzi ileś tam prób/komnat/stopni (nie jest to film 36 komnat), jak już w końcu dociera (chyba za trzecim razem) do ostatniej próby to wychodzi na jaw, że jest cesarzem i mnisi go wypraszają z klasztoru...
2. Niedobry mistrz spuszcza manto siedmiu (pięciu??) mistrzom walki, a wtedy ci szkolą jednego we wszystkich swoich stylach i ten wyzywa tego niedobrego mistrza na pojedynek
Opisy lakoniczne, ale i pamięć już nie ta a sentyment do tych kopanin pozostał... ;) Dzięki z góry za pomoc

sajok

Pierwszego nie kojarzę ale czy drugi film to nie przypadkiem - The return of the Scorpion albo inaczej w cieniu tygrysa?
http://www.filmweb.pl/film/W+cieniu+tygrysa-1979-145731

kobold2000

Nie, to chyba nie to. Ale i tak dzięki za pomoc :) Pierwszy już wyczaiłem sam - Return of the 18 Bronzemen.

sajok

Pierwsze to chyba Klasztor Shaolin http://www.filmweb.pl/film/Klasztor+Shaolin-1982-33372

mistrz_sheldon

Witam,
od jakiegoś czasu szukam starego filmu kung fu w którym główny bohater musi pokonać trzech mistrzów sztuk walki i każdy z nich walczy inną bronią: jeden kijem, drugi rzuca dyskami lub czymś takim a trzeci walczy wachlarzem. Proszę o pomoc w namierzeniu tytułu filmu.

Michal1992

Witam , też mam pytanie o film. Otóż leciał on swego czasu na TV4 i jedną z postaci był ubrany na zielono szermierz o ksywie Zielony. Ktoś wie co to za film? ;)

ocenił(a) film na 9
Raister

Nie wiem czy jeszcze go szukasz ale to "Ostatni Salut Dla Wojownika" Johna Woo.

nightmare_1985

Taaak , to to , wielkie dzięki ! :D (szukałem jeszcze ;) )

Michal1992

film to ŻELAZNA MAŁPA.. grał w nim ten sam aktor co w IP manie.. trochę młody jeszcze :).. ogólnie 5/5 polecam

Michal1992

Żelazna Małpa..

a ja szukam filmu w którym pewien koleś z Shaolin miał niezwykłą broń.. 2 żelazne ptaki.. były to takie ala śmigła bumerangi, które miały zajebisty zasięg i walczył nimi a one mu wracały.. miałem to kiedyś na vhs ale ktoś pożyczył i koniec... wie ktoś co to za tytuł ??
pozdro i dzięki z góry

Michal1992

Główny bohater to Jet Li/Iron Monkey-Człowiek małpa znajdiesz go na AllOnlain z tłumaczeniem.

Michal1992

potrzebuję pomocy w znalezieniu STAREGO filmu o wschodnich sztukach walki, raczej win chun

nie pamiętam dobrze początku w każdym razie młody gościu pracuje na rikszy w jakimś miasteczku, zarabia z kumplem na życie, potem zostaje poniżony, pobity, musi przejść przez kałużę między nogami swojego oprawcy, potem ucieka z miasteczka do lasu, ćwiczy tam przez kilkanaście lat, i co jakiś czas były sceny w których próbował rozbić pięścią kamień, w końcu po długich treingach udaje mu się ten kamień rozbić, wraca do miasteczka (wygląda jak dzikus tylko w kimono, brudny, z brodą i długimi włosami) i wyzywa po kolei wszystkich mistrzów , potem dociera do swoich oprawców i zabija ich. Ostatnie walki miał z ludźmi którzy walczyli mieczami.
Genialny film, pamiętam że gościu był jakąś legendą , założycielem jakiegoś klasztoru, albo by łmistrzem kogoś sławnego potem.
na pewno nie jest to film z jackie jan, bruce lee, jet li, bardzo stary ale kolorowy.

ocenił(a) film na 6
Michal1992

Hejka Ku Fumaniacy
Kiedyś wydawało mi się że to film z Brucem ale chyba nie bo nie mogę go znaleźć w jego filmografi.
Przypływa chłopak na wyspę a tam rządzi Mocarz co ma pierścień z jadem.
W walce rani chłopaka a on trafia w ręce pięknej azjatki a ona w nocy go ogrzewa swoim ciałem i leczy z gorączki.
Gościu macha ręką w walce jak kobra i dziabie swoich przeciwników - styl Pięści Węża czy cóś
Może ktoś kojarzy??

ocenił(a) film na 9
Michal1992

Od lat szukam filmu który widziałem w pierwszej połowie lat 90 na pirackiej kasecie VHS gdzie ktoś długopisem podpisał ją "Młody mistrz" ale na 100% nie był to film z Jackie Chanem pod tym samym tytułem. Pamiętam że film zaczyna się w zimowej aurze, wszystko jest zasypane śniegiem i idzie uśmiechnięty Chińczyk, w tym filmie wyróżniało go to że był ciągle uśmiechnięty. No i idzie przez jakiś zaśnieżony las, jakieś śniegi i napadają go źli goście. Zapadł mi ten film w pamięć na tyle lat że w tym filmie były tak chamsko sztucznie podłożone dźwięki ciosów że już wtedy można było się z tego pośmiać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones